Skip to main content

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

S kraniosakrální terapií jsem se poprvé setkala v roce 2012. Bylo to pro mě velmi náročné období, plné krizí – zdravotních, existenčních, psychospirituálních, profesních.

Kraniosakrální terapie byla pro mně stejně tak, jako pro mnoho z nás, rozumem zcela neuchopitelná záležitost. Ale kdesi z hlubin své duše jsem vnímala, že to znám. Ano, měla jsem pocit, že to znám věky věků. Probudila se ve mně touha tímto směrem pokračovat. Tady jsem doma. Následovalo pak období zrání a probouzení se a trvalo další tři roky, než jsem se ke kraniosakrální terapii dostala aktivněji.

V roce 2015 jsem po pár víkendových kurzech začala tuto metodu zkoušet prakticky a také mi během velmi krátké doby došlo, že bez řádného profesního výcviku se neobejdu. V roce 2016 jsem nastoupila do ročního výcviku u Radka Neškrabala, který mě od základu změnil – nebo spíše – nastavil základy pro to, abych se mohla měnit. Pak následovaly výcviky, ve kterých jsem působila jako asistent ve výcviku. Radek se tak stal na několik následujících let mým průvodcem v nové profesi i v osobní transformaci, předal mi mnoho cenných zkušeností. Stále je pro mě velmi cenným mentorem a průvodcem v procesu stávání se terapeutem, lektorem, průvodcem a cítící lidskou bytostí v celistvosti.

Svoji profesní praxi po výcviku jsem započala v roce 2017, v prostorách porubské polikliniky. Byl to intenzivní a velmi krásný začátek mé nové profese (do té doby jsem byla IT tester, lektor SW a webmaster a grafik). Tak se třetí patro místní polikliniky, mezi ordinacemi ORL, psychiatrie a neurologie stalo na nějaký čas mým profesním zázemím. Ráda na ten čas vzpomínám. První zkušenosti, výzvy, zrání a hledání se v tomto novém příběhu, velmi intenzivní období růstu, vzestupů i pádů, začátků i konců, zisků i ztrát, které trvalo do roku 2020 a stálo mě nemálo sil a dost investic, finančních, ale i těch emočních, mentálních a fyzických.

Pak přišla doba kovidová a přinesla, co přinesla. Zastavení, nádech, výdech –  a začala jsem znovu.

O kraniosakrální terapii bych mohla povídat hodiny, miluji ji. Svým celostním přístupem mi umožňuje potkat se s každou lidskou bytostí, způsobem, který je stejně originální a jedinečný, jako je jedinečný a originální každý z nás. Tahle kreativita a široké pole možností mi dovoluje uplatnit svoji citlivost a vnímavost.

Kraniosakrální praxi provozuji od roku 2021 v areálu centra ARCADA NeuroMedical Center, Mitušova 1115/8, Ostrava – Hrabůvka.

Pro Kraniosakrální terapii jsem vytvořila webové stránky, kde najdete mnoho dalších informací včetně rezervačního systému.

Pro inspiraci jsme vytvořila také video o kraniosakrální terapii.

www.kranio-ostrava.cz